نمایش خبر - کلنگ زنی پروژه اسکان زائرین امام مهربانی ها

کلنگ زنی پروژه اسکان زائرین امام مهربانی ها

شنبه 4 شهریور 1396
پروژه اسکان زائرین کلنگ زنی شد

پروژه اسکان زائرین پیاده کلنگ زنی شد. امروز و در سومین روز از هفته دولت و با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولین شهرستان، پروژه اسکان زائرین پیاده کلنگ زنی شد. در ابتدای این مراسم مهندس حسین نقابی، سرپرست شهرداری نقاب ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر، با بیان این که خدمت خادمی به زائرین امام مهربانی ها توفیقی است که نصیب شهرستان جوین شده است گفت:بر همین اساس و به منظور خدمت رسانی به زائرین امام رضا(ع) پیگیری پروژه اسکان زائرین در دستور کار قرار گرفت و پس از بازدید مهندس فروزان، مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائرین استانداری در اردیبهشت ماه سال جاری، پروژه مذکور مصوب و موافقتنامه آن در مرداد ماه امضا شد. مهندس نقابی افزود: پروژه مذکور که با 300 متر مربع زیربنا در جنب گلزار شهدای گمنام قرار دارد به صورت سوله ای چند منظوره طراحی شده است تا علاوه بر فراهم آوردن امکان اسکان زائرین برای فعالیتهای فرهنگی و وورزشی نیز مورد استفاده قرار گیرد؛ که فعلا 100 میلیون تومان از اعتبار آن از محل اعتبارات تملک دارایی ها و 100 میلیون تومان دیگر آن از محل اعتبارات داخلی تامین خواهد شد.

در ادامه مهندس حسین جمشیدی، فرماندار شهرستان جوین با اشاره به این که شهرستان جوین با توجه به موقعیت قرار گرفتن در مسیر زائرین و مسافرین می بایست از پتانسیل و اقتصاد گردشگر، مهمان پذیری و زائرینی که از این مسیر عبور می کنند بهره مند شود گفت: برای مهمان پذیر و زائر پذیر بودن در شهر باید زیر ساختهایی فراهم شود و موانع در مسیر گردشگری برداشته شود؛ که از جمله مهم ترین این مشکلات در شهر کمبود فضای سبز و مبلمان شهری است که از شهرداری تقاضا داریم با تغییر نگرش در حوزه گردش پذیر، مسافر و زائر پذیری در حوزه شهر از این پتانسیل استفاده نماید.

در پایان مهندس حسین نقابی ، پروزه  در دست اجرای ساختمان آتش نشانی با مساحت 160 متر مربع  و اعتبار 200 میلیون نومان و بهسازی مسیر گلزار شهدای گمنام را مهم ترین فعالیتهای پیش رو عنوان کردند.