تحقق یک آرمان

شنبه 2 تیر 1397
کاشت 65 اصله درخت در پارک بزرگ شهر

امروز با حضور مسئولین و مردم شهر 65 اصله درخت در پارک شهر کاشته شد. در ابتدای این مراسم مهندس محمد امین علیخانی؛ شهردار نقاب با بیان این که داشتن پارکی در خور شان از آرزوهای شهروندان بوده است گفت: به منظور تحقق این هدف در اولین گام با مساعدتها و حمایتهای ویژه فرماندار شهرستان، یاری تمامی اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین معتمدین و روحانیت، امروز توانستیم عملیات پارک بزرگ شهر و همچنین کاشت درخت برای نونهالان را شروع کنیم و به یمن قدم هر نوزادی که در شهر متولد می شود یک نهال در شهر کاشته خواهد شد. مهندس علیخانی افزود: ما در ورودی شرقی شهر پارک شهدای گمنام را داریم و بر همین اساس در نظر داریم در ورودی غربی نیز به تعداد 55 شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم عملیات کاشت درخت را داشته باشیمتا تمامی شهرمان شهدایی شود. شهردار نقاب در پایان گفت: امیدواریم با همت تمامی مسئولین و شهروندان شاهد ایجاد پارکی در شان مردم شهر باشیم.

در ادامه این مراسم مهندس حسین جمشیدی فرماندار شهرستان جوین با بیان اینکه انجام این کار مبارک خواست همه مردم بوده است گفت: در سال جاری 130 میلیون تومان از اعتبارات توزیع متوازن جهت تکمیل این پارک اختصاص یافته است و با توجه به حاصلخیز بودن و آب موجود و با عنایت به اینکه یکی از مهم ترین مشکلات شهر و مبلمان شهری نبود فضای سبز و پارک است؛ آمادگی هماهنگی و پیگیری امور را داریم تا در آینده شاهد افزایش تعداد پارکها در شهر باشیم.

در پایان مهندس علی اصغر وکیلی عضو شورای اسلامی شهر و مسئول فضای سبز گفت: در دوره های قبل شورای اسلامی 5 هکتار زمین جهت پارک تملک شد که به یاری خدا در این دوره شاهد درختکاری آن هستیم. مهندس وکیلی با بیان اینکه درخت های در نظر گرفته شده برای پارک از نوع مقاوم است گفت: درختی که جهت کاشت آماده شده درخت پالونیا است که در برابر کم آبی، خاک آهکی و دود و هوای مناطق صنعتی مقاوم بوده و دارای رشد خوبی است. مهندس وکیلی در پایان از حرکت خودجوش اهالی محله کلاته آقامحمد جهت اختصاص 2 ساعت آب جهت پارک بزرگ شهر قدردانی کرد.