چاپ خبر - سخنرانی شهردار نقاب در همایش وحدت حوزه و دانشگاه

شهرداری نقاب


عنوان خبر : سخنرانی شهردار نقاب در همایش وحدت حوزه و دانشگاه

زمان ارسال خبر : سه شنبه 28 آذر 1396

سخنرانی مهندس علیخانی در همایش وحدت حوزه و دانشگاه

در همایش روز وحدت حوره و دانشگاه که همزمان با شهادت دکتر محمد مفتح در حوزه علمیه خواهران شهرستان جوین برگزار شد؛ محمد امین علیخانی، شهردار نقاب در سخنانی که به همین منتسیت عنوان کردند با بیان این که دکتر محمد مفتح حرکتی را بنیان گذاری کردند که امروز ما ثمره و برکت آن را در پهنه پر برکت امت اسلامی شاهد هستیم؛ گفت: پژوهش زیربنایی ترین ساختار یک کشور است که اگر بر اساس یک متد صحیح بنا شود می تواند یک ساختار مستحکم را بنا کند و اگر به این موضوع رجحانی داده نشود شاهد بنایی نا استوار در جامعه خواهیم بود که بی شک ضررهای بسیاری را بر جامعه وارد خواهد کرد. مهندس علیخانی در ادامه با بیان این که در سالهای اخیر توجهات ویژه رهبر انقلاب و تاکید ایشان در تشکیل شرکت های دانش محور و دانش بنیان یک حرکتی عمیق است گفت: امروز اگر ما بخواهیم افق وسیعی را از اقتصاد مقاومتی در ابعاد جهانی ترسیم کنیم راهی جز تقویت شرکت های دانش بنیان نداریم.

شهردار نقاب افزود: در بحث ماهیتی باید ببینیم کدامین زیرساخت های علمی بایستی برای متد پژوهش مورد توجه قرار گیرد و در این میان اگر ما به دنبال علم نافع باشیم قطعا نتیجه بهتری خواهیم گرفت. علمی که هم عزتمندی و هم سعادت ما را تضمین کند و باید مراقب بود چرا که همه علوم ما را به سرمنزل مقصود نخواهد رساند. و در این مسیر تنها باید علوم دینی در اولویت قرار گیرد چرا که این علوم تضمین کننده سعادت ما خواهد بود.

وی در پایان ضمن تشکر از برپایی چنین همایش هایی عنوان کرد امیدواریم توجه به امر پژوهش به جد پیگیر شود و این حرکت ها همچنان ادامه پیدا کند.

بازدید از کتابخانه  و نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی حوزه علمیه  نیز در کنار این همایش برگزار شد.